NAWIGACJA  
Strona główna
Najnowsze oferty
SZUKAJ  


KATALOG OFERT  

POBIERZ CENNIK  
Cennik - format html     

Kominkowe > kominkowe

Soleil Royal

Soleil Royal (Słońce królewskie)
 francuski 104-działowy okręt liniowy,
 
.


Wymiary: 70 x 68 x 25 cm.

Jest to model Soleil Royal o jakości muzealnej, w pełni zmontowana replika najbardziej imponujących żaglowców francuskiej marynarki wojennej. 112 dział „Sun King” zbudowanych dla króla Ludwika XIV pod koniec XVI wieku, ozdobionych rzeźbami z drewna francuskiego monarchy, stało się symbolem wdzięku i umiejętności. Jest to „edycja ekskluzywna”, w której model ma wytłoczony unikalny numer seryjny na kadłubie, który pozwala nam wykorzystać datę, użyty materiał i wszystkie inne informacje produkcyjne do identyfikacji modelu.
 
Mistrzowscy rzemieślnicy ze zdjęciami historycznymi, rysunkami rzemieślniczymi lub oryginalnymi planami skrupulatnie od podstaw te szczegółowe drewniane modele. Są zbudowane na skalę z cennym drewnem, takim jak: czerwony cedr zachodni, drzewo różane i mahoń. Są w 100% ręcznie wykonane, indywidualnie z konstrukcją deski na ramie i są podobne do budowy obecnych statków. Każdy model wymaga setek godzin do ukończenia i musi przejść wymagającą kontrolę jakości przed opuszczeniem warsztatu.
 
Ten piękny model Soleil Royal ma tablicę na ramie, trzy pokłady i dwa rzędy dzikich armat po obu stronach statku. Unikalny projekt bukszprytu, na który składają się: mosiężne posągi, spreparowane metalowe płyty i otwarte metalowe drzwi prowadzące do kabiny statku. Przedni bukszpryt i trzy duże maszty są bezpiecznie połączone przedłużonym takielunkiem, a linie są starannie wiązane i mocowane ręcznie. Każde podwórko ma przymocowany ręcznie zwijany żagiel wykonany z delikatnego lnu. Z przodu iz tyłu statku widoczne są metalowe kotwice i drewniany wiosło. Na pokładzie znajduje się metalowa kierownica, autentyczne ręcznie robione łodzie ratunkowe z żebrami i deskami, drewniane drabiny, drewniane beczki, drewniana winda kotwiczna i wiele innych ręcznie wykonanych ozdób. Na rufie znajduje się również piękna, szczegółowa Dzielnica Admiral, ze wspaniałymi ręcznie wykonanymi metalowymi latarniami, niesamowitymi metalowymi posągami do prac ręcznych i mnóstwem szczegółowych mosiężnych ozdób.
 
Ten model jest standardowo wyposażony w solidną drewnianą podstawę i mosiężną tabliczkę znamionową. Będzie idealnym prezentem dla dekoratora domu lub biura, miłośnika łodzi lub namiętnego kolekcjonera.
 
Historia
Soleil Royal (Royal Sun) był francuskim pancernikiem z 104 armatami, okrętem flagowym admirała Tourville'a.
Został uruchomiony w Brześciu w latach 1668–1670 przez inżyniera Laurenta Hubaca w 1669 roku i przez lata pozostawał nieużywany w porcie w Brześciu. Został oddany do użytku ze 112 armatami i 1200 żołnierzami, kiedy wybuchła wojna dziewięcioletnia w 1688 r., Kiedy okręt flagowy Escadre du Ponant (szwadron Ponant).
Mówi się, że była dobrym żaglowcem, a jej dekoracje należały do ​​pięknych i wyszukanych wszystkich barokowych okrętów flagowych. Godło „słońca” zostało wybrane przez Ludwika XIV jako jego osobisty symbol.


Producent: sygn. zdjecie

Soleil Royal   Soleil Royal   
Soleil Royal   Soleil Royal   
Soleil Royal   Soleil Royal   
Soleil Royal   Soleil Royal   
Soleil Royal   

Cena: 4200.00 PLN
Cena: 933.33 EURNegocjuj cene

Twoja oferta :


Twój e-mail :
Kod:
<< Powrót do kategorii

 Twoje IP: 35.172.111.71
Copyright © mSite.pl 2022

Korzystanie z serwisu oznacza akceptacje Regulaminu