NAWIGACJA  
Strona główna
Najnowsze oferty
SZUKAJ  


KATALOG OFERT  

POBIERZ CENNIK  
Cennik - format html     

Wiszące > wiszące

WIKTORIAŃSKI REGULATOR ŚCIENNY

 
Najbardziej atrakcyjny i niezwykły mały regulator ścienny.
Obudowa z drobnym mahoniem ma okrągły blat z całkowicie otwieranymi drzwiami. Następnie ma złożoną rzeźbioną listwę prowadzącą do bulwiastej podciętej podstawy, której spód ma kolejną drobną rzeźbę.
Okleiny zostały dobrze wybrane, w tym tablica o drobnych płomieniach.
Tarcza zegara jest szczególnie dobrą funkcją. Jest to układ regulatora z pierścieniem sekund u góry, pod nim tarcza godzinowa, a tarcza minutowa stanowi główną część tarczy. Jest obficie wygrawerowany foliowanym grawerem i kwiatami oraz ze szczególnie atrakcyjnym kreskowaniem po bokach głównej tarczy.
Jest podpisany dla producenta „Dismoor, Liverpool” w środku po obu stronach ręki. Inną szczególnie atrakcyjną cechą zegara jest pięknie grawerowane i złocone wahadło rtęci.
Ma ono dobrze przewinięte górne jarzmo z powolnym i szybkim wygrawerowaniem po obu stronach, aby pokazać sposób, w jaki należy obrócić nakrętkę regulacyjną.
Górne i dolne nasadki małego słoika rtęciowego są ponownie pięknie grawerowane i są przymocowane za pomocą niebieskich śrub stalowych do stalowych elementów bocznych. Ma stalowy wskaźnik, który biegnie po posrebrzanej tabliczce rytmicznej przymocowanej do tylnej płyty zegara. Ośmiodniowy łańcuchowy ruch bezpieczników jest pięknie wykonany.
Ma znaczne płyty z czterema znacznymi filarami. Ma ładnie przekreśloną pracę kół z dużymi zębami i szczególnie delikatne wychylenie koła z ozdobnym klejnotem zamachem perdu. Dzięki temu zegar pokazuje sekundy na tarczy, wykorzystując pół sekundy wahadła. Długość walizki: 80 cm
Szerokość głównego korpusu obudowy: 25,5 cm
Liverpool - 1850 r.

Thomas Dismoor jest znany z pracy w Bold Street w Liverpoolu w latach 1848–1851. Jego ojciec, także Thomas Dismoor, urodził się w 1787 roku i był członkiem Goldworkers 'Company. Został nagrany w 1809 roku jako grawer. Biorąc pod uwagę wspaniałe grawerowanie tarczy tego zegara i biorąc pod uwagę, że ojciec jeszcze żył w tym czasie, jest wysoce prawdopodobne, że tarcza została grawerowana przez ojca Thomasa Dismoora.


Producent: ukryty

 WIKTORIAŃSKI REGULATOR ŚCIENNY    WIKTORIAŃSKI REGULATOR ŚCIENNY   
 WIKTORIAŃSKI REGULATOR ŚCIENNY    WIKTORIAŃSKI REGULATOR ŚCIENNY   
 WIKTORIAŃSKI REGULATOR ŚCIENNY    WIKTORIAŃSKI REGULATOR ŚCIENNY   

Cena: 26000.00 PLN
Cena: 5777.78 EURNegocjuj cene

Twoja oferta :


Twój e-mail :
Kod:
<< Powrót do kategorii

 Twoje IP: 35.172.111.71
Copyright © mSite.pl 2022

Korzystanie z serwisu oznacza akceptacje Regulaminu